BLUE MARINE FOUNDATION


 

DENİZLERİMİZİ KORUMAK İÇİN BİRLİK OLMAK

Benetti ailesi olarak denizlerimizi seviyor, her zaman denizlerin sağlığı konusunda hassasiyetimizi gösteriyor ve ayrıca  denizlerin  korunmasını amaçlayan her türlü girişimci hareketi de destekliyoruz. İşte Mavi Deniz Vakfı (Blue Marine Foundation - BLUE)’na üye olmamızın sebebi de tam olarak bu: sularımızın temizlenmesine yardımcı olmak ve Akdeniz deniz ekosisteminin korunmasını amaçlamak.  Akdeniz’in tahmini 10,000 farklı deniz canlısından oluşan olağanüstü biyo-çeşitliliği kirlilik, iklim değişimleri ve kontrolsüz avlanma gibi sebeplerden dolayı büyük tehlike altında. Benetti’nin de yardımıyla BLUE Menorca’dan Aeolian adalarına,  Hırvatistan’dan Türkiye ve Yunanistana kadar stokların yenilenmesine olanak sağlayan, sürdürülebilir, artisinal, küçük ölçekli balık avlama ve etkili bir deniz koruma alanları ağı kurmayı amaçlamaktadır. 

 

OKYANUSLARIN SAĞLIĞINI YENİLEMEK 

 

Neredeyse on yıllık varoluşu süresince BLUE Maldivler’den Tiren Denizine, Hint Okyanusu’ndan Kiklad Adaları’na kadar bir çok başarılı okyanus koruma harekatı gerçekleştirmiştir. BLUE’nun amacı 2020’ye kadar dünya okyanuslarının ’unun ve 2030’a kadar da %30 unun korunma altına alınmasıdır. Bu yardım kuruluşu ayrıca balık stoklarının yenilenmeye başlayabilmesi gayesi ile halihazırda sürdürülebilir balıkçılık alanları kurmak üzerine çalışmalar yapmaktadır. 

BLUE’nun çalışmaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için 2017 raporuna bu linkten ulaşabilirsiniz. 

 

 

MAVİ DENİZ VAKFI

Mavi Deniz Vakfi (BLUE) İngiltere merkezli bir yardım kuruluşudur. 2010’da kurulan BLUE deniz rezervlerinin yaratılması ve kontrolsüz balıkçılığın önüne geçmek amaçlı yenilikçi çözümleri ile okyanuslardaki krizleri önlemeyi amaçlamaktadır. Dünya balık rezervlerinin yaklaşık %90’ı tamamen ya da kapasitesinin üstünde sömürülmekte ve büyük balıkların yaklaşık %90’ı da yok olmuş durumdadır.

Bu durumun sonuçları yiyecek rezervlerinin geleceğinden, sağlıklı okyanusların insanlar tarafından üretilen karbondiyoksitin yarısının emilimini gerçekleştirmesine kadar uzanmaktadır. Dolayısı ile balık rezervlerinin yok olmasının etkileri oldukça geniş kapsamlıdır.

 

HAREKETE GEÇMEK 

Benetti yatlarının suya dokunduğu anda denizle bir antlaşma imzaladıklarına inanıyor. Karşılıklı saygı ve anlayışa dayalı bir antlaşma ömür boyu sürer. Bu antlaşmayı onurlandırmak için Benetti sizlere iki farklı yol sunuyor. 

 

MAVİ BENETTI | Benetti yat inşaat kontratının yapılması sırasında ödenecek bir kerelik bir bedel. Kontrat ücretinin bir kısmını Mavi Deniz Vakfına bağışlayabilirsiniz. 

 

BLUE BENETTI + |  Gidilen her yüz mil için Mavi Deniz Vakfı adına yapılacak yıllık bir bağış. Bağışlarınızı çek, banka transaferi ya da  online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

 

KENDİNİZ GÖRÜN

Değişimi birinci elden deneyimleyin. Benetti sizlere bir sonraki gezinizde Mavi Deniz Vakfı tarafından yenilenen alanları ziyaret etme imkanı sunuyor. Sizin ve aileniz için gerçekten etkileyici bir öğrenme deneyimi. 

 

 


İRTİBAT VE BAĞIŞ

GINO YACHTING
benetti@ginogroup.com

BLUE MARINE FOUNDATION
Sara-Jane Skinner /Head of Partnerships
+ 44 (0) 20 7845 5850 sarajane@bluemarinefoundation.com